התקנת דודי שמש

כמעט כל משפחה בישראל בוחרת בהתקנת דודי שמש.

כמעט כל משפחה בישראל בוחרת בהתקנת דודי שמש. לדוד שמש מגוון של יתרונות, בעיקר משום שאנו חיים במדינה שטופת שמש ויכולים לנצל את האנרגיה הטבעית שלנו לטובתנו וכך לחסוך משמעותתי בחשמל. אם אתם מתלבטים לגבי האם לבצע התקנה של דוד שמש, וודאו שמבחינה פיזית יש לכם את האפשרות לעשות זאת. פרט לדוד עצמו יש צורך גם בקולט לדוד, צינורות מיוחדים ומעמד, את הדוד לא ניתן להתקין בגגות בהם אין מספיק מקום גגות שהם מאוד ישנים ולא תמיד יש גישה לצנרת, לכן, לפני שאתם מקבלים החלטה או מבצעים רכישה, עליכם להזמין מתקין דודי שמש שיבדוק האם זה מתאפשר. במידה ואין אתם יכולים לבצע התקנה של דוד שמש, תצטרכו להתפשר ולהתקין דוד חשמל.

כיצד ניתן להתאים את נפח הדוד?

הנפח של דודי שמש נע בין 80 ליטר לבין 200 ליטרים. רוב המשפחות עושות שימוש ב-80, 120 ו-150 ליטרים. 

כדי לדעת איזה נפח דוד שמש מתאים לכם, אתם צריכים לספור את מספר הנפשות שיש אצלכם בבית. אדם ממוצע צורך ביום בין 30-50 ליטרים של מים חמים.

 כלומר, אם גרים אצלכם בבית 5 נפשות, אתם צריכים דוד שמש בנפח של 150 ליטרים. לעומת זאת, שמדובר בזוג צעיר, 80 ליטרים יספיקו בהחלט. 

המסקנה היא שיש להתאים את מאפייני הצריכה לנפח הדוד. כלומר, אם אתם אוהבים להתקלח במקלחות ארוכות וחמות, זה משהו שצריך לקחת אותו בחשבון.

מה תפקידו של קולט הדוד שמש?

התפקיד של הקולטים הוא לחמם את המים באמצעות אנרגיית השמש שעוברת לדוד עצמו. 

בזמן ההתקנה יש לבצע התאמה מלאה בין נפח הדוד לבין הקולטים, ממש כמו שמתאימים את תשתית הגז למוצר החשמלי אליו הגז עובר. 

למעשה, ככל שצריכת המים החמים גבוהה, כך יש צורך בקולט המסוגל להפיק אנרגיית חום גבוהה. ניתן לבצע את החישוב בקלות. תפוקת קולט דוד שמש מחושבת לפי קילו קלוריה. 

על פי התקן לוקחים את נפח הדוד ומכפילים ב- 41 קלוריות ל-24 שעות.

 כלומר, אם יש לכם דוד שמש בנפח של 80 ליטרים, תצטרכו קולט בתופקה של 3,280 קלוריות. כל קולט מייצג את תפוקת הקלוריות אליה הוא מסוגל להגיע ואז ניתן בעצם לבדוק שיש התאמה. יש מקרים בהם דוד שמש אחד צריך כמה קולטים.

כמה עולה להתקין דוד שמש ומה כוללת ההתקנה?

המחיר להתקנת דוד שמש משתנה ונע בין 800-1,7000 ש“ח. המחיר של התקנת דוד השמש מותנה ביצרן, בנפח הדוד, בסוג הגג ועוד משתנים. 

למשל, אם הגג שלכם הינו גג רעפים, המחיר של ההתקנה עולה. 

גם במצבים של גג רעוע וישן מאוד, המחיר גבוה יותר. תהליך ההתקנה כולל התקנה של הדוד עצמו, הקולט לדוד, הצנרת והמעמד לדוד. אורך הצנרת בין הגג לבין הנכס, משפיע גם כן על המחיר. 

לפני שאתם בוחרים מתקין דודי שמש, עליכם להבין כי העלות מורכבת ממחיר הדוד עצמו והקולט וממחיר של ההתקנה והנחת הצנרת.

 וודאו שהמחיר שמוצע לכם כולל את התהליכים הבאים:

  1. פינוי דוד השמש הישן במידה ויש כזה ופירוקו
  2. הובלה של הדוד החדש
  3. העלאה של הדוד החדש לגג
  4. התקנה כולל הורדה של הצנרת
  5. אביזרי חובה בתהליך ההתקנה – שסתום פורק לחץ, שסתום אל חוזר ומעמד לדוד.

חלק מהאביזרים הללו הם חובה והם אלו שיבטיחו פעילות אופטימלית של הדוד לאורך השנים ויש אביזרים שהם בחירה שלכם והם לא כוללים את מחיר ההתקנה.

 יש לשלם עליהם בנפרד. 

תפקידו של שסתום פורק לחץ הוא לשמור על הדוד ולמנוע התפוצצות במצבים בהם לחץ המים גבוה יתר על המידה. השתום משחרר את הלחץ. שסתום אל חוזר נועד למצבים של הפסקת מים בכל אזור המגורים שלכם. 

הוא מונע מהמים שבתוך הדוד להתרוקן וכך הוא בעצם שומר עליו. יש גם את המעמד שעוזר למנוע תהליכי החלדה. אם תרצו תוכלו גם להוסיף מסנן אבנית במטרה למור עליו לאורך זמן.

לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם!

תוכלו להתרשם ממגוון השירותים אותם אנו מציעים הן דרך האתר, הן בעמוד הפייסבוק שלנו והן באפליקציה!

מתקין מורשה של החברות הכי גדולות בארץ

דילוג לתוכן