החלפת צנרת

נגן וידאו אודות אריק דודי שמש

תוכן עניינים

החלפת צנרת בבית – מתי זה יהיה הכרחי?

החלפת צנרת בבית אמורה להיות המפלט האחרון ברוב המקרים. החלפה של הצנרת כולה עלולה להביא איתה לא מעט אי נוחות. לכן יהיה עליכם להיות ערוכים בהתאם, ולהבין באילו מצבים האפשרות הזאת היא האפשרות היחידה. במקרה שבו ניתן לבחור באפשרויות אחרות, מוטב יהיה כי תבחרו באפשרות אחרת שתביא אתכם בדיוק אל אותה הנקודה.

אז רגע לפני שאתם מזמינים איש מקצוע שיחליף את הצנרת בבית שלכם – אנו מציעים לכם לקחת נשימה עמוקה. שווה לכם להקדיש זמן על מנת לקרוא את המאמר הבא שיעשה לכם מעט סדר.

כי בסוף המטרה היא שתוכלו למנוע בעיות שונות בצנרת.

הבעיות בצנרת חוזרות פעם אחר פעם?

במקרה שבו הבעיות בצנרת חוזרות על עצמן פעם אחר פעם, לא תהיה לכם אופציה לבחור באפשרות אחרת. 

במקרה שהבעיות חוזרות על עצמן ישנה כמעט חובה לבצע החלפה מקצועית של הצנרת. 

החלפה מקצועית שתאפשר לכם לדעת כי הבעיות ככל הנראה צפויות להיפתר. הרי אם הבעיות חוזרות על עצמן למרות התיקונים השונים, ככל הנראה הבעיה היא עמוקה יותר ממה שנדמה לכם. במקרה כזה מוטב לגשת אל האפשרות משמעותית ביותר שעומדת לרשותכם – אנו כמובן מדברים על החלפת צנרת בצורה יסודית.

לאחר מכן תוכלו לראות איך כל הבעיות נעלמות כלא היו.

מתי העלות של התיקון הופכת להיות יקרה?

עוד סיבה מספיק טובה לבצע החלפת צנרת היא כאשר העלות של התיקון הופכת להיות מאוד יקרה. 

במקרה כזה אולי יהיה לכם יותר שווה להחליף את הצנרת כולה. נציין כי סיטואציה כזאת היא מאוד נדירה, אך עדיין מדובר על סיטואציה שיכולה לקרות. 

הרי יש תיקונים פשוטים שהעלות שלהם היא יחסית נמוכה, ומצד שני יש תיקונים מורכבים שהעלות שלהם בהתאם. כך לפני שאתם בוחרים באפשרות של החלפה, מוטב כי תנסו להבין לעומק את העלויות השונות של כל בחירה שתעשו. 

העלויות עשויות להפוך את כל סימני השאלה לסימני קריאה ברורים.

רוצים לבצע התאמות מיוחדות של הצנרת?

אם מסיבה כזאת או אחרת תרצו לבצע התאמות מיוחדות של הצנרת, יהיה עליכם לבצע החלפה של הצנרת כולה. 

במקרה הזה החלפת צנרת היא הכרחית כדי שתוכלו לדאוג להשיג את מבוקשכם. לא פעם תמצאו את עצמכם במצב שבו הצנרת של הבית לא מתאימה לצרכים האישיים שלכם. 

מהסיבה הזאת לא יהיה מנוס – האפשרות היחידה תהיה להחליף את הצנרת כולה. החלפה של הצנרת בצנרת חדשה אשר תואמת באופן מושלם את כל הדרישות השונות שלכם.

 לא משנה אם מדובר על דרישות גדולות או קטנות.

החלפת צנרת – איך לבחור את החברה הנכונה?

  • הניסיון של החברה הוא אלמנט שלא תוכלו להקל בו ראש. הרי רק חברה מנוסה אשר יודעת כיצד להחליף צנרת תוכל לבצע את העבודה כמו שצריך. חברה לא מנוסה ככל הנראה תבצע טעויות שונות שיעלו לכם ביוקר. אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להגיע למצב שבו תבחרו בחברה שהיא זאת שתחזיר אתכם לאחור מבחינת איכות הצנרת.
  • ההמלצות על החברה שאותה אתם עומדים לבחור. לקוחות מרוצים יכולים לאשר לכם כי החברה שאותה אתם בוחרים היא זאת שתוכלו לסמוך עליה. לקוחות מרוצים שהיו בעבר בדיוק במצב שבו אתם נמצאים כיום. אותם לקוחות יכולים לספר לכם בדיוק על היתרונות השונים של החברה. מדובר על לקוחות שאין להם אינטרס אמיתי להמליץ על חברה כזאת או אחרת.
  • הזמינות של החברה זה עוד עניין שאינכם יכולים להתעלם ממנו. הרי כאשר אתם רוצים לבצע החלפת צנרת, יש לכם דד ליין מסוים שעליו לא תוכלו להתפשר. עליכם לוודא כי החברה שאותה תבחרו תהיה מסוגלת לעמוד בדד ליין הספציפי שלכם. אל תגרמו לעצמכם לבחור בחברה שהיא זאת שתכתיב את הטון. בתור לקוחות אתם אלה שצריכים להכתיב את הטון ולקבוע בדיוק מה תרצו לקבל ומתי.

איש המקצוע שלכם להתקנת דודי שמש ואינסטלציה – אריק דודי שמש

אנחנו אריק דודי שמש מספקים אחריות מלאה ללקוחות שלנו על כל התקנה כך שתמיד יש לכם על מי לסמוך!  אנחנו למעשה מספקים את כל השירותים תחת קורת גג אחת וכאן אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שבסיום העבודה תוכלו להנות ממים חמים וממערכת אינסטלציה שפועלת כמו שצריך!

אנו מספקים שירותי דוד שמש ואינסטלציה באיזורים הבאים :

עוד שאלות נפוצות שלקוחות שואלים

דוד שמש כוללת את הדוד עצמו, קולט לדוד, מעמד מתאים וצנרות. לפני שמזמינים דוד שמש חדש, צריך לדעת שלא ניתן לבצע התקנה בגגות שאין בהם מקום, על גגות רעפים ישנים או בדירות שאין בהן גישה להתקנת הצנרת. עם זאת, כן צריך וכדאי להזמין מתקין שיבוא לביקורת ויבדוק אפשרות להתקנה. במידה ואי אפשר להתקין דוד שמש חדש, יכול להיות שהפתרון הרלוונטי יהיה להתקין דוד חשמל. לכן חשוב לפנות אל איש מקצוע שמתמחה גם בהתקנת דודי שמש וגם בהתקנת דודי חשמל. ביקור של טכנאי דודים לצורך קבלת הצעת מחיר לא אמור לעלות כסף. אם מזמינים טכנאי דודים לתקן את הדוד, אפשר גם להתייעץ איתו לגבי החלפה שלו בדוד חדש.

משך זמן העבודה תלוי בכמה פרמטרים. ראשית, יש להביא בחשבון את הנגישות אל הגג ואת המיקום של הדוד. שנית, הרבה תלוי בשאלה מה נפח מכל המים ועד כמה נוח להעלות אותו לגג. לאחר מכן, צריך להפריד בין פרויקטים שבהם מתקינים רק דוד חדש לבין פרויקטים שכוללים החלפת צנרת. בכל מקרה, הזמן הממוצע שלוקח להחליף דוד ישן ולהתקין דוד חדש לא אמור להיות יותר מיום עסקים. ברוב המקרים לוקח פחות זמן להחליף דוד שמש בבית פרטי ויותר זמן בבניין מגורים שהגישה אליו מוגבלת.

התקלות הנפוצות שעלולות להתרחש בעקבות התקנה לא מקצועית או על רקע בלאי של דוד שמש הן נזילות מים, דוד שמש שלא מחמם או בעיה ברכיבים כמו מאיץ חום וטרמוסטט. ברוב המקרים הנזילה היא מהצנרת של דוד השמש או קולטי השמש, לכן אפשר לתקן חיבורים רופפים או פגמים בצינור וחורים שנוצרו עם השנים. אם הנזילה היא מהפלאנג', צריך כנראה להחליף אותו כי הוא החליד והתיישן. במקרים של נזילה ממכל הדוד, מה שבעלי מקצוע מכנים אוגר מים, צריך להחליף את כל הדוד. במקרים שבהם ההתקנה לא מקצועית, עלולות להופיע תקלות בתרמוסטט של דוד השמש או במאיץ החום שמותקן כדי לשפר את היעילות של דוד חשמל. 

קודם כל, חשוב לשאול את הטכנאי לגבי החברה שמייצרת את הדוד ולברר על האמינות שלה. לאחר מכן, יש לשאול מה תקופת האחריות שמקבלים על ההתקנה ועל הדוד ומה היא כוללת. בהמשך, אפשר לשאול את הטכנאי לגבי המלצות שיש לו לגבי מיקום קולטני השמש ושיפור הביצועים והיעילות שלהם ביחס למיקום השמש והתאורה הטבעית. שאלות כאלה מול הטכנאי לפני התקנה או תיקון של הדוד לא רק יחסכו בהוצאות מיותרות בעתיד, אלא גם יאפשרו לנו להפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל.

העמידות הממוצעת של דוד שמש איכותי יכולה להגיע ל-5-7 שנים. תקופת האחריות על הדוד יכולה להיות קצרה יותר ולהתחיל ב-3 שנים בלבד, אבל יש גם חברות שמציעות אחריות לתקופה של 10 שנים ומעלה. עם זאת, יש להפריד בין תקופת אחריות על ההתקנה לבין אחריות על הדוד. חוץ מאשר האחריות, ניתן לשפר את העמידות של דוד שמש באמצעות תחזוקה נכונה: לנקות את הקולטים לקראת הקיץ, לוודא שאין נזילות ולהתקין תרמוסטט שישלוט על טמפרטורת החימום המקסימאלית וימנע מדוד השמש להתפוצץ ולגרום נזקים חמורים.

מצאו אותנו ברשתות החברתיות –

מתקין מורשה של החברות הכי גדולות בארץ

דילוג לתוכן