החלפת קווי מים בבניינים

נגן וידאו אודות אריק דודי שמש

תוכן עניינים

שירותי החלפת צנרת מים בבניינים בנהריה - אריק דודים

אריק דודי שמש ואינסטלציה היא חברה ותיקה הן בתחום דודי השמש והן בתחום האינסטלציה כך שאפשר לפנות אליה בשני התחומים. מאחורי החברה עבודות רבות של החלפת קווי מים בבניינים שנעשו בצורה מדויקת ומהירה לשביעות רצון הדיירים. שוקלים להחליף את קו המים בבניין? אנו באריק דודי שמש ואינסטלציה עומדים לרשותכם בכל שאלה.

אריק שירותי אינסטלציה

אריק אינסטלציה היא חברה ותיקה הן בתחום דודי השמש והן בתחום האינסטלציה כך שאפשר לפנות אליה בשני התחומים. מאחורי החברה עבודות רבות של החלפת קווי מים בבניינים שנעשו בצורה מדויקת ומהירה לשביעות רצון הדיירים.

שוקלים להחליף את קו המים בבניין? אנו באריק דודי שמש ואינסטלציה עומדים לרשותכם בכל שאלה.

מתי נצטרך להחליף את קווי המים בבניין?

מומלץ להחליף את צנרת המים בבניין לאחר 15 שנה של שימוש, זאת בתנאי שאין בעיות רבות שצצות עוד קודם וכבר עדיפה החלפת הקו כולו על פני תיקונים. גם אם הצנרת תקינה כדאי להחליפה אחרי 15 שנה כי לאחר מכן מתחילות לצוץ בעיות.

תקלות כמו פיצוצים בצינור, נזילות או מים מלוכלכים עם חלודה מראים שבכל מקרה כדאי כבר להחליף.

האם בהכרח להחליף את כל צנרת הבניין?

לא בהכרח. החלפת קווי מים בבניינים יכולה להיות גם החלפת חלקים מהמערכת ולא את המערכת כולה. כדאי להתייעץ עם אינסטלטור מומחה בתחום כדי להחליט האם להחליף את הצנרת כולה, חלקים ממנה או לבצע תיקונים מקומיים כי מצבה הכללי של המערכת הוא טוב.

בנוסף, אם עומד להתבצע שיפוץ גדול כמו תמ"א 38 מומלץ מאוד גם להחליף את תשתיות הבניין, כולל את קו המים שבו.

איזה צינור מומלץ להתקין?

היום משתמשים בעיקר בצנרת העשויה פלסטיק איכותי כמו צנרת פקסגול או SP. סוגים אלה של צנרת עמידים בפני תנאי מזג אויר, רטיבות, אינם מייצרים חלודה כמו צינורות מתכת. חשוב לוודא מול האינסטלטור שהוא משתמש בצנרת איכותית עם תו תקן.

האם כל אינסטלטור יכול לבצע עבודה כזו?

כאמור, מדובר על עבודה מורכבת שדורשת תכנון מדויק של המערכת, במיוחד בבניינים גבוהים עם דירות רבות. צריך גם להכיר מצוין את סוגי הצנרות שישנם. האינסטלטור צריך להיות מיומן ומנוסה כדי להתקין את הצנרת בצורה מדויקת ומהירה ועם זאת תוך פגיעה מינימלית בתשתיות הבניין ובשיטות שיצריכו מינימום הרס.

איש המקצוע שלכם להתקנת דודי שמש ואינסטלציה – אריק דודי שמש

אנחנו אריק דודי שמש מספקים אחריות מלאה ללקוחות שלנו על כל התקנה כך שתמיד יש לכם על מי לסמוך!  אנחנו למעשה מספקים את כל השירותים תחת קורת גג אחת וכאן אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שבסיום העבודה תוכלו להנות ממים חמים וממערכת אינסטלציה שפועלת כמו שצריך!

אנו מספקים שירותי דוד שמש ואינסטלציה באיזורים הבאים :

עוד שאלות נפוצות שלקוחות שואלים

דוד שמש כוללת את הדוד עצמו, קולט לדוד, מעמד מתאים וצנרות. לפני שמזמינים דוד שמש חדש, צריך לדעת שלא ניתן לבצע התקנה בגגות שאין בהם מקום, על גגות רעפים ישנים או בדירות שאין בהן גישה להתקנת הצנרת. עם זאת, כן צריך וכדאי להזמין מתקין שיבוא לביקורת ויבדוק אפשרות להתקנה. במידה ואי אפשר להתקין דוד שמש חדש, יכול להיות שהפתרון הרלוונטי יהיה להתקין דוד חשמל. לכן חשוב לפנות אל איש מקצוע שמתמחה גם בהתקנת דודי שמש וגם בהתקנת דודי חשמל. ביקור של טכנאי דודים לצורך קבלת הצעת מחיר לא אמור לעלות כסף. אם מזמינים טכנאי דודים לתקן את הדוד, אפשר גם להתייעץ איתו לגבי החלפה שלו בדוד חדש.

משך זמן העבודה תלוי בכמה פרמטרים. ראשית, יש להביא בחשבון את הנגישות אל הגג ואת המיקום של הדוד. שנית, הרבה תלוי בשאלה מה נפח מכל המים ועד כמה נוח להעלות אותו לגג. לאחר מכן, צריך להפריד בין פרויקטים שבהם מתקינים רק דוד חדש לבין פרויקטים שכוללים החלפת צנרת. בכל מקרה, הזמן הממוצע שלוקח להחליף דוד ישן ולהתקין דוד חדש לא אמור להיות יותר מיום עסקים. ברוב המקרים לוקח פחות זמן להחליף דוד שמש בבית פרטי ויותר זמן בבניין מגורים שהגישה אליו מוגבלת.

התקלות הנפוצות שעלולות להתרחש בעקבות התקנה לא מקצועית או על רקע בלאי של דוד שמש הן נזילות מים, דוד שמש שלא מחמם או בעיה ברכיבים כמו מאיץ חום וטרמוסטט. ברוב המקרים הנזילה היא מהצנרת של דוד השמש או קולטי השמש, לכן אפשר לתקן חיבורים רופפים או פגמים בצינור וחורים שנוצרו עם השנים. אם הנזילה היא מהפלאנג', צריך כנראה להחליף אותו כי הוא החליד והתיישן. במקרים של נזילה ממכל הדוד, מה שבעלי מקצוע מכנים אוגר מים, צריך להחליף את כל הדוד. במקרים שבהם ההתקנה לא מקצועית, עלולות להופיע תקלות בתרמוסטט של דוד השמש או במאיץ החום שמותקן כדי לשפר את היעילות של דוד חשמל. 

קודם כל, חשוב לשאול את הטכנאי לגבי החברה שמייצרת את הדוד ולברר על האמינות שלה. לאחר מכן, יש לשאול מה תקופת האחריות שמקבלים על ההתקנה ועל הדוד ומה היא כוללת. בהמשך, אפשר לשאול את הטכנאי לגבי המלצות שיש לו לגבי מיקום קולטני השמש ושיפור הביצועים והיעילות שלהם ביחס למיקום השמש והתאורה הטבעית. שאלות כאלה מול הטכנאי לפני התקנה או תיקון של הדוד לא רק יחסכו בהוצאות מיותרות בעתיד, אלא גם יאפשרו לנו להפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל.

העמידות הממוצעת של דוד שמש איכותי יכולה להגיע ל-5-7 שנים. תקופת האחריות על הדוד יכולה להיות קצרה יותר ולהתחיל ב-3 שנים בלבד, אבל יש גם חברות שמציעות אחריות לתקופה של 10 שנים ומעלה. עם זאת, יש להפריד בין תקופת אחריות על ההתקנה לבין אחריות על הדוד. חוץ מאשר האחריות, ניתן לשפר את העמידות של דוד שמש באמצעות תחזוקה נכונה: לנקות את הקולטים לקראת הקיץ, לוודא שאין נזילות ולהתקין תרמוסטט שישלוט על טמפרטורת החימום המקסימאלית וימנע מדוד השמש להתפוצץ ולגרום נזקים חמורים.

מצאו אותנו ברשתות החברתיות –

מתקין מורשה של החברות הכי גדולות בארץ

דילוג לתוכן