הקמה של מערכות מרכזיות

נגן וידאו אודות אריק דודי שמש

תוכן עניינים

הקמה של מערכות מרכזיות – על מה חובה להקפיד?

רוצים לבצע הקמת מערכות מרכזיות של מים? מוטב כי תדעו בדיוק על מה חובה עליכם להקפיד.

יש כל מיני פרמטרים חשובים שהם חלק בלתי נפרד מכל פעולה שתעשו. הרי בסוף הקמה של מערכות מרכזיות חייבת להתבצע על פי הספר כדי שתוכלו להנות מכל היתרונות השונים שהיא מביאה איתה.

התקנה לא מקצועית ללא הקפדה על כל הפרמטרים השונים תביא אתכם לנקודה שלא תרצו להיות בה. אז מה בדיוק אתם צריכים לוודא או לדעת לפני שאתם עושים צעד כזה או אחר? במאמר הבא תמצאו את כל הפרטים שלא ישאירו מקום לספק.

הגדירו מראש מהם הצרכים האמיתיים שלכם

לפני הקמה של מערכות מרכזיות יהיה עליכם להבין בדיוק מהם הצרכים האמיתיים שלכם. לכל אחד מאיתנו יש צורך שונה, ולכן חובה עליכם להבין מה בדיוק אתם רוצים מאותן מערכות. המערכת אמורה לספק את הצרכים השונים שיש לכם, אתם לא תצטרכו להתאים את עצמכם אל המערכות השונות. 

רק לאחר שתבינו בדיוק מהן הצרכים השונים, תוכלו להבין בדיוק מה חובה עליכם לדרוש. 

אל תתחילו לבצע הקמה של מערכת כל כך סבוכה מבלי שתבינו לאן אתם חותרים מראש. 

מהי המטרה העיקרית שבגללה מצאתם את עצמכם נמצאים בדיוק באותו מצב שבו אתם נמצאים כרגע.

הבינו מהן עלויות הקמה של מערכות מרכזיות

הקמת מערכות מרכזיות של מים זה לא עסק זול, בטח אם מדובר על החלפת תשתיות כוללת. 

לכן לפני שאתם מכניסים את עצמכם אל תוך סיטואציה שכזאת, מוטב כי תבינו את העלויות. כמובן שהעלויות לא אמורות להגביל אתכם מלבצע את מה שאתם צריכים או רוצים. 

אך בו בזמן הן עשויות להגביל את הפעולות השונות שאותן תבצעו. כי בסוף גם בעת הקמה של מערכות מים מרכזיות תוכלו למצוא את עצמכם מוציאים סכומים שונים. 

מוטב כי ההוצאות יהיו כאלה שתוכלו לעמוד בהן כאשר תסתכלו קדימה להמשך הדרך.

מי יכול לבצע הקמת מערכות מים מרכזיות?

כמו שאתם בוודאי מתארים לעצמכם הקמה של מערכות מרכזיות לא יכולה להתבצע על ידי כולם. הקמה מהסוג הזה יכולה להתבצע רק על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים אשר מכירים את התחום הזה על בוריו.

 זוהי הסיבה שאתם לא יכולים לסמוך על כל אחד שמציע לכם שירות כזה או אחר.

 מוטב כי מראש תוודאו בדיוק אל מי אתם פונים ומי מציע לספק לכם שירות. תוודאו מראש כי מי שאתם בוחרים יוכל להשלים את המשימה על הצד הכי טוב שיש.

מה חשוב לדעת על הקמה של מערכת מרכזיות?

  • כמה עולה להקים מערכות מרכזיות של מים? העלות של ההקמה משתנה בהתאם למצב בשטח ועל פי הדרישות השונות שלכם. יש מקרים שבהם העלויות עשויות להיות קצת יותר גבוהות ממה שנדמה לכם. זוהי הסיבה כי מראש מוטב לבצע השוואת מחירים ולבחון את העלויות השונות מראש. אולי בסוף תבינו כי מדובר על משימה שהיא כבדה עליכם במישור הכספי.
  • תוך כמה זמן מתבצעת הקמת מערכות מים מרכזיות? גם כאן לצערנו לא ניתן לתת תשובה חד משמעית מבלי לרדת אל תוך עובי הקורה. הקמה של מערכת פשוטה יחסית יכולה להימשך כמה שעות בלבד. במקרים אחרים שבהם מדובר על הקמה רצינית, ניתן להגיד כי היא יכולה להתפרס על פני מספר ימים. תוכלו לקבל מראש צפי עבודה מאיש המקצוע.
  • מתי כדאי לבצע הקמה של מערכות מרכזיות? לרוב מקימים מערכות מרכזיות במקומות שבהם אין תשתית של מים או כל מאגר אחר. על ידי הקמת מערכות מרכזיות ניתן לחבר את האזור לכל התשתיות הדרושות בדגש על מים. 
 
בנוסף ישנו צורך לבצע הקמה שכזאת באזורים ישנים שבהם כל המערכות מאוד ישנות. 
במקרה כזה ישנו צורך לחדש את המערכות ולהפוך את התפקוד ליעיל במיוחד.

איש המקצוע שלכם להתקנת דודי שמש ואינסטלציה – אריק דודי שמש

אנחנו אריק דודי שמש מספקים אחריות מלאה ללקוחות שלנו על כל התקנה כך שתמיד יש לכם על מי לסמוך!  אנחנו למעשה מספקים את כל השירותים תחת קורת גג אחת וכאן אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שבסיום העבודה תוכלו להנות ממים חמים וממערכת אינסטלציה שפועלת כמו שצריך!

אנו מספקים שירותי דוד שמש ואינסטלציה באיזורים הבאים :

עוד שאלות נפוצות שלקוחות שואלים

דוד שמש כוללת את הדוד עצמו, קולט לדוד, מעמד מתאים וצנרות. לפני שמזמינים דוד שמש חדש, צריך לדעת שלא ניתן לבצע התקנה בגגות שאין בהם מקום, על גגות רעפים ישנים או בדירות שאין בהן גישה להתקנת הצנרת. עם זאת, כן צריך וכדאי להזמין מתקין שיבוא לביקורת ויבדוק אפשרות להתקנה. במידה ואי אפשר להתקין דוד שמש חדש, יכול להיות שהפתרון הרלוונטי יהיה להתקין דוד חשמל. לכן חשוב לפנות אל איש מקצוע שמתמחה גם בהתקנת דודי שמש וגם בהתקנת דודי חשמל. ביקור של טכנאי דודים לצורך קבלת הצעת מחיר לא אמור לעלות כסף. אם מזמינים טכנאי דודים לתקן את הדוד, אפשר גם להתייעץ איתו לגבי החלפה שלו בדוד חדש.

משך זמן העבודה תלוי בכמה פרמטרים. ראשית, יש להביא בחשבון את הנגישות אל הגג ואת המיקום של הדוד. שנית, הרבה תלוי בשאלה מה נפח מכל המים ועד כמה נוח להעלות אותו לגג. לאחר מכן, צריך להפריד בין פרויקטים שבהם מתקינים רק דוד חדש לבין פרויקטים שכוללים החלפת צנרת. בכל מקרה, הזמן הממוצע שלוקח להחליף דוד ישן ולהתקין דוד חדש לא אמור להיות יותר מיום עסקים. ברוב המקרים לוקח פחות זמן להחליף דוד שמש בבית פרטי ויותר זמן בבניין מגורים שהגישה אליו מוגבלת.

התקלות הנפוצות שעלולות להתרחש בעקבות התקנה לא מקצועית או על רקע בלאי של דוד שמש הן נזילות מים, דוד שמש שלא מחמם או בעיה ברכיבים כמו מאיץ חום וטרמוסטט. ברוב המקרים הנזילה היא מהצנרת של דוד השמש או קולטי השמש, לכן אפשר לתקן חיבורים רופפים או פגמים בצינור וחורים שנוצרו עם השנים. אם הנזילה היא מהפלאנג', צריך כנראה להחליף אותו כי הוא החליד והתיישן. במקרים של נזילה ממכל הדוד, מה שבעלי מקצוע מכנים אוגר מים, צריך להחליף את כל הדוד. במקרים שבהם ההתקנה לא מקצועית, עלולות להופיע תקלות בתרמוסטט של דוד השמש או במאיץ החום שמותקן כדי לשפר את היעילות של דוד חשמל. 

קודם כל, חשוב לשאול את הטכנאי לגבי החברה שמייצרת את הדוד ולברר על האמינות שלה. לאחר מכן, יש לשאול מה תקופת האחריות שמקבלים על ההתקנה ועל הדוד ומה היא כוללת. בהמשך, אפשר לשאול את הטכנאי לגבי המלצות שיש לו לגבי מיקום קולטני השמש ושיפור הביצועים והיעילות שלהם ביחס למיקום השמש והתאורה הטבעית. שאלות כאלה מול הטכנאי לפני התקנה או תיקון של הדוד לא רק יחסכו בהוצאות מיותרות בעתיד, אלא גם יאפשרו לנו להפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל.

העמידות הממוצעת של דוד שמש איכותי יכולה להגיע ל-5-7 שנים. תקופת האחריות על הדוד יכולה להיות קצרה יותר ולהתחיל ב-3 שנים בלבד, אבל יש גם חברות שמציעות אחריות לתקופה של 10 שנים ומעלה. עם זאת, יש להפריד בין תקופת אחריות על ההתקנה לבין אחריות על הדוד. חוץ מאשר האחריות, ניתן לשפר את העמידות של דוד שמש באמצעות תחזוקה נכונה: לנקות את הקולטים לקראת הקיץ, לוודא שאין נזילות ולהתקין תרמוסטט שישלוט על טמפרטורת החימום המקסימאלית וימנע מדוד השמש להתפוצץ ולגרום נזקים חמורים.

מצאו אותנו ברשתות החברתיות –

מתקין מורשה של החברות הכי גדולות בארץ

דילוג לתוכן