התקנת מערכות מובנות

נגן וידאו אודות אריק דודי שמש

תוכן עניינים

התקנת מערכות מובנות – איך עושים זאת כמו שצריך?

יכולות להיות מגוון רחב של סיבות שיביאו אתכם למסקנה כי הנכם נדרשים לחפש אנשי מקצוע המתמחים בתחום של התקנת מערכות מובנות.

כאשר אנו מדברים על התקנה של מערכות מובנות הכוונה היא להתקנה של דוד שמש וקולט בבית או בעסק.

רגע לפני שאתם עושים צעד לכיוון מסוים, מוטב כי תדעו כי אתם הולכים אל הכיוון הנכון. כל טעות קטנה עלולה לסבך את הסיטואציה.

איך תוכלו להיות בטוחים כי אתם מתקדמים לכיוון הנכון? כל מה שנדרש מכם לעשות זה לקרוא את המאמר הבא. כאן אנו נציג בפניכם את כל הפרמטרים שיעשו את ההבדל בין בחירה אידיאלית לבין בחירה שגויה.

התקנת מערכות מובנות – מתי תצטרכו את זה?

כאשר תעברו לדירה חדשה, יהיה עליכם לבחון את הצורך בהתקנת מערכות מובנות (דוד וקולט). בנוסף במקרה שבו הדוד או הקולט אינם תקינים או ישנים מאוד, תצטרכו לבצע את החידושים הדרושים. 

בסוף אתם תרצו לדעת כי בכל פעם שתרצו מים חמים – תהיה לכם את האפשרות להשיג אותם בקלות.

לא יודעים איזה מערכת מתאימה? אל תקבלו החלטה לבד

האחריות בכל מה שקשור לנושא של התקנת מערכות מובנות היא אחריות גדולה. העתיד שלכם עשוי להיקבע על פי סוג המערכת שאותה תתקינו בבית או בעסק שלכם.

 הרי כל זמן שבו אין מים חמים, יהיה לכם קשה מאוד לבצע פעולות פשוטות לחלוטין. לכן אם אינכם יודעים איזה מערכת להתקין, מוטב כי תתייעצו עם מומחים בתחום.

אנשי מקצוע אשר מבצעים התקנת מערכות מובנות, והם יכולים לייעץ לכם ממקור ראשון. 

בסוף גם שינוי קטן בהחלטה שלכם יכול להיות שינוי משמעותי שיציב אתכם במקום שונה בתכלית.

מבצעים השוואת מחירים לפני התקנת קולטים ודודים

אם החלטתם לבצע התקנת מערכות מובנות בבית או בעסק – מוטב כי תבצעו השוואת מחירים. על ידי השוואת מחירים תוכלו להבין בדיוק אל מי כדאי לכם לפנות. אומנם השוואת מחירים נועדה בראש ובראשונה על מנת להוזיל לכם את העלויות עד כמה שאפשר. 

אך בו בזמן השוואה שכזאת תסייע לכם להבין איזה חברה היא החברה המתאימה ביותר שאליה תוכלו לפנות. הרי האחריות שמוטלת על הכתפיים שלכם היא אחריות גדולה מאוד. 

מוטב כי תפנו לחברה שתוכלו לסמוך עליה בעיניים עצומות – חברה שתבצע את העבודה על פי הספר.

איך לבחור חברת התקנת מערכות מובנות?

יש כל מיני קריטריונים שונים שאמורים להניע אתכם לבחירת החברה המתאימה. 

הרי לא כל חברה המתקינה מערכות מובנות היא כזאת שתוכלו לסמוך עליה. בסוף יש רק מבחר מצומצם של חברות שיספקו לכם את מבוקשכם על פי הדרישות השונות שלכם. 

אז איך תוכלו לדעת מראש אל איזה חברה כדאי לכם לפנות? 

יש לנו כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

  • אין תחליף לניסיון, בטח כאשר מדובר על התקנת מערכות מובנות. תבחרו בחברה שמתמחה בנושא הזה, כזאת שמציעה רזומה עשיר ולקוחות רבים.
 
  •  רק חברה מנוסה תוכל להביא אתכם למצב שבו תקבלו את מבוקשכם ללא כל בעיה. חברה לא מנוסה עלולה להסב יותר נזק מאשר תועלת.
 
  • העלויות הן פרמטר קריטי, בטח כאשר אתם מגיעים עם תקציב מוגבל. מראש מוטב לכם לבחור בחברה אשר מתאימה את עצמה לתקציב שעומד לרשותכם. 
 
  • אם החברה גובה מחירים גבוהים על התקנת מערכות הכוללות בתוכן דוד וקולט היא לא תהיה רלוונטית.
 
  • מצאתם את עצמכם ללא דוד וללא קולט? אין לכם זמן מיותר לבזבז, מוטב כי תחפשו חברה מקצועית אשר תהיה זמינה לספק לכם שירות מיד.
 
  •  לא כל החברות יספקו לכם מענה מידיי, מבחינתכם מדובר על קריטריון שהוא קריטי להמשך הדרך.

איש המקצוע שלכם להתקנת דודי שמש ואינסטלציה – אריק דודי שמש

אנחנו אריק דודי שמש מספקים אחריות מלאה ללקוחות שלנו על כל התקנה כך שתמיד יש לכם על מי לסמוך!  אנחנו למעשה מספקים את כל השירותים תחת קורת גג אחת וכאן אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שבסיום העבודה תוכלו להנות ממים חמים וממערכת אינסטלציה שפועלת כמו שצריך!

אנו מספקים שירותי דוד שמש ואינסטלציה באיזורים הבאים :

עוד שאלות נפוצות שלקוחות שואלים

דוד שמש כוללת את הדוד עצמו, קולט לדוד, מעמד מתאים וצנרות. לפני שמזמינים דוד שמש חדש, צריך לדעת שלא ניתן לבצע התקנה בגגות שאין בהם מקום, על גגות רעפים ישנים או בדירות שאין בהן גישה להתקנת הצנרת. עם זאת, כן צריך וכדאי להזמין מתקין שיבוא לביקורת ויבדוק אפשרות להתקנה. במידה ואי אפשר להתקין דוד שמש חדש, יכול להיות שהפתרון הרלוונטי יהיה להתקין דוד חשמל. לכן חשוב לפנות אל איש מקצוע שמתמחה גם בהתקנת דודי שמש וגם בהתקנת דודי חשמל. ביקור של טכנאי דודים לצורך קבלת הצעת מחיר לא אמור לעלות כסף. אם מזמינים טכנאי דודים לתקן את הדוד, אפשר גם להתייעץ איתו לגבי החלפה שלו בדוד חדש.

משך זמן העבודה תלוי בכמה פרמטרים. ראשית, יש להביא בחשבון את הנגישות אל הגג ואת המיקום של הדוד. שנית, הרבה תלוי בשאלה מה נפח מכל המים ועד כמה נוח להעלות אותו לגג. לאחר מכן, צריך להפריד בין פרויקטים שבהם מתקינים רק דוד חדש לבין פרויקטים שכוללים החלפת צנרת. בכל מקרה, הזמן הממוצע שלוקח להחליף דוד ישן ולהתקין דוד חדש לא אמור להיות יותר מיום עסקים. ברוב המקרים לוקח פחות זמן להחליף דוד שמש בבית פרטי ויותר זמן בבניין מגורים שהגישה אליו מוגבלת.

התקלות הנפוצות שעלולות להתרחש בעקבות התקנה לא מקצועית או על רקע בלאי של דוד שמש הן נזילות מים, דוד שמש שלא מחמם או בעיה ברכיבים כמו מאיץ חום וטרמוסטט. ברוב המקרים הנזילה היא מהצנרת של דוד השמש או קולטי השמש, לכן אפשר לתקן חיבורים רופפים או פגמים בצינור וחורים שנוצרו עם השנים. אם הנזילה היא מהפלאנג', צריך כנראה להחליף אותו כי הוא החליד והתיישן. במקרים של נזילה ממכל הדוד, מה שבעלי מקצוע מכנים אוגר מים, צריך להחליף את כל הדוד. במקרים שבהם ההתקנה לא מקצועית, עלולות להופיע תקלות בתרמוסטט של דוד השמש או במאיץ החום שמותקן כדי לשפר את היעילות של דוד חשמל. 

קודם כל, חשוב לשאול את הטכנאי לגבי החברה שמייצרת את הדוד ולברר על האמינות שלה. לאחר מכן, יש לשאול מה תקופת האחריות שמקבלים על ההתקנה ועל הדוד ומה היא כוללת. בהמשך, אפשר לשאול את הטכנאי לגבי המלצות שיש לו לגבי מיקום קולטני השמש ושיפור הביצועים והיעילות שלהם ביחס למיקום השמש והתאורה הטבעית. שאלות כאלה מול הטכנאי לפני התקנה או תיקון של הדוד לא רק יחסכו בהוצאות מיותרות בעתיד, אלא גם יאפשרו לנו להפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל.

העמידות הממוצעת של דוד שמש איכותי יכולה להגיע ל-5-7 שנים. תקופת האחריות על הדוד יכולה להיות קצרה יותר ולהתחיל ב-3 שנים בלבד, אבל יש גם חברות שמציעות אחריות לתקופה של 10 שנים ומעלה. עם זאת, יש להפריד בין תקופת אחריות על ההתקנה לבין אחריות על הדוד. חוץ מאשר האחריות, ניתן לשפר את העמידות של דוד שמש באמצעות תחזוקה נכונה: לנקות את הקולטים לקראת הקיץ, לוודא שאין נזילות ולהתקין תרמוסטט שישלוט על טמפרטורת החימום המקסימאלית וימנע מדוד השמש להתפוצץ ולגרום נזקים חמורים.

מצאו אותנו ברשתות החברתיות –

מתקין מורשה של החברות הכי גדולות בארץ

דילוג לתוכן