למה דוד השמש שלי לא מחמם ומהם הסיבות לכך

נגן וידאו אודות אריק דודי שמש

תוכן עניינים

דוד שמש הוא אמצעי חימום המים הנפוץ בישראל, אבל למרבה הצער עלולות להתרחש תקלות שיגרמו לו להפסיק לחמם. אז איך מזהים את התקלה הרלוונטית, כיצד מטפלים בה ומתי יוצרים קשר עם בעלי מקצוע? הנה המדריך המלא

אריק דודים תעודת מתקין דודי שמש מורשה כרומגן
אריק דודים תעודת מתקין דודי שמש מורשה כרומגן

הנה כמה סיבות נפוצות לכך שדוד השמש לא מחמם את המים

הצטברות אבנית בדוד שמש

א. הצטברות אבנית – מצד אחד, האקלים בישראל מושלם עבור שיטת העבודה של דוד שמש ואין פלא שמדובר על אמצעי חימום המים הנפוץ ביותר. מצד שני, המים בישראל מלאים באבנית. אם יש אבנית בצנרת שמעבירה את המים מהקולט אל הדוד, פעולת החימום תהפוך להיות מסורבלת יותר. כמו כן, ייווצר לחץ שיגרום למים לפרוץ החוצה מאותה נקודת כשל ואז למעשה תתרחש נזילה. אם יש נזילה והמים בורחים החוצה, אין גם מים שיתחממו.

 

סתימה בצינורות של קולט דוד שמש

ב. סתימה בצינורות של הקולט – עוד סיבה נפוצה לכך שדוד השמש לא מחמם קשורה לסתימה בצינורות של הקולט. גם כאן הסתימה היא תוצאה של אבנית, אז אפשר למנוע אותה באמצעות תחזוקה תקופתית שכוללת ניקוי של הדוד והצנרת. במקרים כאלה, הטיפול הוא לפתוח את הסתימה תוך שימוש בחומרים כימיקליים ותמיסת חומץ. לאחר מכן פותחים את הפקק, מאפשרים לנוזל לצאת החוצה וחוזרים על הפעולה כמה פעמים עד שהסתימה משתחררת.

קולט שמש לא תקין

ג. קולט שמש שלא קולט את השמש – קיימים מקרים מצערים של התקנה לא מקצועית, שבגללה קולט השמש פשוט לא קולט מספיק מאור השמש. אם למשל התקנתם דוד שמש רק לאחרונה אבל המים עדיין לא מתחממים, זו כנראה הסיבה. באופן עקרוני, ניתן לדעת שהדוד מותקן בצורה מקצועית אם הוא מכוון בזווית דרומית של עד 50 מעלות. יתרה על כך, עלינו לוודא שאין אלמנטים שמסתירים את השמש מהקולט.

תקלה בדוד השמש עצמו

ד. תקלות בדוד השמש עצמו – אבנית בגוף החום, תרמוסטט לא תקין או תקלה בבידוד ובאיטום הן גם סיבות נפוצות שקשורות לדוד השמש עצמו וימנעו ממנו לחמם את המים. כאן עלות התיקון תהיה מעט יקרה יותר, אבל אפשר לקבל אחריות ואף לחסוך את הצורך על רכישת דוד שמש חדש. כמו כן, ניתן לתקן את התקלה מהר באמצעות יצירת קשר עם חברה מקצועית שזו ההתמחות שלה. את החברה בוחרים לפי ניסיון, המלצות וזמינות

שוב הדוד לא מתפקד? קראו לאריק דודים והבעיה תיפתר!

התייעצות קצרה עם המומחים של אריק דודי שמש בצפון תאפשר לך לחזור לשגרה עוד היום. אנו מכירים את כל התקלות הנפוצות בכל הסוגים השונים של דודי השמש, יש לנו ניסיון מוכח ומאחורינו עומדת שורה ארוכה של לקוחות מרוצים. בשביל לפתור את הבעיה ולהחזיר את הדוד לתפקוד, כל שעליך לעשות הוא ליצור קשר עם אריק דודי שמש.

אפשר להשיג אותנו באתר או בשיחת טלפון. אנו ממליצים לטפל בתקלה כמה שיותר מהר על מנת שלא ייגרמו נזקים בלתי הפיכים ומתחייבים להרכיב עבורך הצעת מחיר משתלמת בהתאמה אישית. רוצה לקבל פרטים נוספים? צור איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותך בהקדם!

איש המקצוע שלכם להתקנת דודי שמש ואינסטלציה – אריק דודי שמש

אנחנו אריק דודי שמש מספקים אחריות מלאה ללקוחות שלנו על כל התקנה כך שתמיד יש לכם על מי לסמוך!  אנחנו למעשה מספקים את כל השירותים תחת קורת גג אחת וכאן אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שבסיום העבודה תוכלו להנות ממים חמים וממערכת אינסטלציה שפועלת כמו שצריך!

אנו מספקים שירותי דוד שמש ואינסטלציה באיזורים הבאים :

עוד שאלות נפוצות שלקוחות שואלים

דוד שמש כוללת את הדוד עצמו, קולט לדוד, מעמד מתאים וצנרות. לפני שמזמינים דוד שמש חדש, צריך לדעת שלא ניתן לבצע התקנה בגגות שאין בהם מקום, על גגות רעפים ישנים או בדירות שאין בהן גישה להתקנת הצנרת. עם זאת, כן צריך וכדאי להזמין מתקין שיבוא לביקורת ויבדוק אפשרות להתקנה. במידה ואי אפשר להתקין דוד שמש חדש, יכול להיות שהפתרון הרלוונטי יהיה להתקין דוד חשמל. לכן חשוב לפנות אל איש מקצוע שמתמחה גם בהתקנת דודי שמש וגם בהתקנת דודי חשמל. ביקור של טכנאי דודים לצורך קבלת הצעת מחיר לא אמור לעלות כסף. אם מזמינים טכנאי דודים לתקן את הדוד, אפשר גם להתייעץ איתו לגבי החלפה שלו בדוד חדש.

משך זמן העבודה תלוי בכמה פרמטרים. ראשית, יש להביא בחשבון את הנגישות אל הגג ואת המיקום של הדוד. שנית, הרבה תלוי בשאלה מה נפח מכל המים ועד כמה נוח להעלות אותו לגג. לאחר מכן, צריך להפריד בין פרויקטים שבהם מתקינים רק דוד חדש לבין פרויקטים שכוללים החלפת צנרת. בכל מקרה, הזמן הממוצע שלוקח להחליף דוד ישן ולהתקין דוד חדש לא אמור להיות יותר מיום עסקים. ברוב המקרים לוקח פחות זמן להחליף דוד שמש בבית פרטי ויותר זמן בבניין מגורים שהגישה אליו מוגבלת.

התקלות הנפוצות שעלולות להתרחש בעקבות התקנה לא מקצועית או על רקע בלאי של דוד שמש הן נזילות מים, דוד שמש שלא מחמם או בעיה ברכיבים כמו מאיץ חום וטרמוסטט. ברוב המקרים הנזילה היא מהצנרת של דוד השמש או קולטי השמש, לכן אפשר לתקן חיבורים רופפים או פגמים בצינור וחורים שנוצרו עם השנים. אם הנזילה היא מהפלאנג', צריך כנראה להחליף אותו כי הוא החליד והתיישן. במקרים של נזילה ממכל הדוד, מה שבעלי מקצוע מכנים אוגר מים, צריך להחליף את כל הדוד. במקרים שבהם ההתקנה לא מקצועית, עלולות להופיע תקלות בתרמוסטט של דוד השמש או במאיץ החום שמותקן כדי לשפר את היעילות של דוד חשמל. 

קודם כל, חשוב לשאול את הטכנאי לגבי החברה שמייצרת את הדוד ולברר על האמינות שלה. לאחר מכן, יש לשאול מה תקופת האחריות שמקבלים על ההתקנה ועל הדוד ומה היא כוללת. בהמשך, אפשר לשאול את הטכנאי לגבי המלצות שיש לו לגבי מיקום קולטני השמש ושיפור הביצועים והיעילות שלהם ביחס למיקום השמש והתאורה הטבעית. שאלות כאלה מול הטכנאי לפני התקנה או תיקון של הדוד לא רק יחסכו בהוצאות מיותרות בעתיד, אלא גם יאפשרו לנו להפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל.

העמידות הממוצעת של דוד שמש איכותי יכולה להגיע ל-5-7 שנים. תקופת האחריות על הדוד יכולה להיות קצרה יותר ולהתחיל ב-3 שנים בלבד, אבל יש גם חברות שמציעות אחריות לתקופה של 10 שנים ומעלה. עם זאת, יש להפריד בין תקופת אחריות על ההתקנה לבין אחריות על הדוד. חוץ מאשר האחריות, ניתן לשפר את העמידות של דוד שמש באמצעות תחזוקה נכונה: לנקות את הקולטים לקראת הקיץ, לוודא שאין נזילות ולהתקין תרמוסטט שישלוט על טמפרטורת החימום המקסימאלית וימנע מדוד השמש להתפוצץ ולגרום נזקים חמורים.

מצאו אותנו ברשתות החברתיות –

מתקין מורשה של החברות הכי גדולות בארץ

דילוג לתוכן