תחזוקה ותיקונים למערכות סולאריות / מרכזיות

נגן וידאו אודות אריק דודי שמש

תוכן עניינים

שירותי תחזוקה ותיקונים למערכות סולאריות / מרכזיות 

האם יש לכם מערכות סולאריות או מערכות מרכזיות בבית או בעסק, ואתם מחפשים איש מקצוע איכותי עם 10 שנות ניסיון שיעשה זאת עבורכם? עליכם לקחת בחשבון על מנת שתוכלו להמשיך ליהנות מהיתרונות שלהם במקום להוציא אלפי שקלים על התקנת דוד שמש בצפון יהיה עליכם לבצע עבודות תחזוקה שוטפות.

תחזוקה ותיקונים למערכות סולאריות הן קריטיות להמשך התקינות

תחזוקה ותיקונים  למערכות סולאריות/מרכזיות הן הכרחיות על מנת שתוכלו להמשיך ללא כל בעיה או חשש. בסוף המערכות הללו מאפשרות לכם לבצע פעולות שונות באופן שוטף, וכל בעיה קטנה עלולה להחזיר אתכם לאחור. 

אז מה תכל'ס צריכים לדעת לפני שאתם מתחילים לתקן או לתחזק את המערכות הסולאריות או המרכזיות?

יש לנו כמה טיפים חשובים שיכולים לעשות את ההבדל בין הצלחה מצד אחד לבין כישלון מצד שני.

התקנת קולט לשמש

התחזוקה חייבת להיות שוטפת וקבועה

תחזוקה ותיקונים למערכות מרכזיות / סולאריות הם חשובים במיוחד על כך אין עוררין. 

אך כאשר אנו מדברים על תחזוקת מערכות מרכזיות / סולאריות חובה לדעת כי היא צריכה להיות שוטפת. המשמעות היא שתבצעו אותה באופן קבוע על מנת שלא תפספסו את התועלת שלה. 

ברגע שמסיבה כזאת או אחרת תחליטו להפסיק את התחזוקה יהיה עליכם להכיר בהשלכות.

 ההשלכות הן שתמצאו את עצמכם במצב שבו המערכת שיש לכם בבית או בעסק עלולה להישחק. עלולה להישחק, ובמצב כזה אולי אפילו תמצאו את עצמכם נאלצים להחליף אותה.

תחזוקה ותיקונים שוטפים עשויים למנוע החלפת חלקים ובלאי

החלפה של מערכות סולאריות או מרכזיות זה לא עסק של מה בכך. מדובר על הוצאה כספית גבוהה, ובו בזמן גם על לא מעט זמן שתצטרכו להקדיש לטובת כך. 

תחזוקה למערכות סולאריות / מרכזיות יסייעו לכם להגיע למצב שבו תוכלו למנוע את ההחלפה ותיקון דוד שמש. ברגע שתהיו עם היד על הדופק תוכלו לאתר את כל הבעיות השונות בזמן.

איתור תקלה בזמן פותר המון בעיות נלוות

ברגע שמאתרים את הבעיות השונות בזמן, תוכלו לדעת כי אין ממה לדאוג.

המערכות עצמן יפעלו כמו שצריך, ואתם כמובן תוכלו להשתמש בהן לצרכים כאלה או אחרים. כל מערכת כמובן אמורה לשמש אתכם לצורך שונה.

קראו עוד בהרחבה על תיקון נזילות דודי שמש  >>

תחזוקה ותיקונים למערכות סולאריות / מרכזיות רק ע"י מומחים

זה עשוי להיות מאוד מפתה, אולי יש רק צורך בהברגה פשוטה או החלפת גומיה שנראית סדוקה. אך עדיין מוטב כי את כל התיקונים או התחזוקה תבצעו רק על ידי מומחים בתחום. אפילו אם אתם חושבים שתוכלו לבצע את הפעולות הללו בעצמכם, מוטב כי לא תנסו לעשות זאת. 

ההבדל בין הצלחה לבין כישלון במקרה הספציפי הזה הוא משמועתי.

בצעו את התחזוקה לפי הספר

 אם לא תבצעו את התיקון או התחזוקה ע"פ הספר, תמצאו את עצמכם משלמים על כך ביוקר. 

תמצאו את עצמכם במצב שבו תצטרכו להכניס את היד עמוק מאוד אל תוך הכיס כדי לבצע תיקונים נוספים. במצבים אחרים תמצאו את עצמכם בסיטואציה שבה תהיו מוכרחים לבצע החלפה ולשאת בעלויות נוספות.

אל תחכו עד שהתקלה תחמיר יתר על המידה

אף אחד לא אוהב לבצע עבודות תחזוקה ותיקונים למערכות סולאריות / מרכזיות, אך עדיין זה חלק מהדברים שעליהם אסור לכם להתפשר.

 כלומר אל תביאו את עצמכם לסיטואציה שבה המצב יחמיר ואולי אפילו עוד יצא מכלל שליטה. 

התקלקל לכם חלק אחרי שתיקנם בעצמכם? לא לגעת!

יש לכם אפשרות לשמור על המצב תקין כמו שהוא, ולכן חובה עליכם להיות עם יד על הדופק. 

בכל פעם שאתם חוששים כי ישנה בעיה אשר מצריכה תחזוקה או תיקון של מערכות סולאריות הזמינו את החברה המתאימה. 

חברה שתוכל לספק לכם שירותי תיקונים או תחזוקה באיכות ללא פשרות.

תחזוקת מערכות סולאריות

תחזוקה ותיקונים קבועים יחסכו לכם המון כסף

זה נכון שתצטרכו לשלם כאשר תבצעו תחזוקה ותיקונים למערכות סולאריות / מרכזיות.

 אך בו בזמן אסור לכם לשכוח כי תחזוקה וגם תיקונים שוטפים אמורים בשורה התחתונה לחסוך לכם בכסף. 

איך הפעולות הללו עשויות לחסוך לכם כסף?

 החיסכון יבוא לידיי ביטוי כאשר אתם תימנעו מעצמכם להגיע למצב שבו תצטרכו להחליף מערכת מרכזית שלמה ולשאת בעלויות התקנה שלא תרצו להתמודד עמה. איש מקצוע עם ניסיון יעשה זאת הכי נכון שאפשר.

 החלפה של המערכת הסולארית או המרכזית בבית תגרום לכך שתצטרכו לבצע רכישות של מערכות חדשות אשר עשויות להגיע לאלפי שקלים שלא היו בתוכניות שלכם. 

אז למה שלא תימנעו מעצמכם מראש להגיע למצב שכזה?

איש המקצוע שלכם להתקנת דודי שמש ואינסטלציה – אריק דודי שמש

אנחנו אריק דודי שמש מספקים אחריות מלאה ללקוחות שלנו על כל התקנה כך שתמיד יש לכם על מי לסמוך!  אנחנו למעשה מספקים את כל השירותים תחת קורת גג אחת וכאן אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שבסיום העבודה תוכלו להנות ממים חמים וממערכת אינסטלציה שפועלת כמו שצריך!

אנו מספקים שירותי דוד שמש ואינסטלציה באיזורים הבאים :

עוד שאלות נפוצות שלקוחות שואלים

דוד שמש כוללת את הדוד עצמו, קולט לדוד, מעמד מתאים וצנרות. לפני שמזמינים דוד שמש חדש, צריך לדעת שלא ניתן לבצע התקנה בגגות שאין בהם מקום, על גגות רעפים ישנים או בדירות שאין בהן גישה להתקנת הצנרת. עם זאת, כן צריך וכדאי להזמין מתקין שיבוא לביקורת ויבדוק אפשרות להתקנה. במידה ואי אפשר להתקין דוד שמש חדש, יכול להיות שהפתרון הרלוונטי יהיה להתקין דוד חשמל. לכן חשוב לפנות אל איש מקצוע שמתמחה גם בהתקנת דודי שמש וגם בהתקנת דודי חשמל. ביקור של טכנאי דודים לצורך קבלת הצעת מחיר לא אמור לעלות כסף. אם מזמינים טכנאי דודים לתקן את הדוד, אפשר גם להתייעץ איתו לגבי החלפה שלו בדוד חדש.

משך זמן העבודה תלוי בכמה פרמטרים. ראשית, יש להביא בחשבון את הנגישות אל הגג ואת המיקום של הדוד. שנית, הרבה תלוי בשאלה מה נפח מכל המים ועד כמה נוח להעלות אותו לגג. לאחר מכן, צריך להפריד בין פרויקטים שבהם מתקינים רק דוד חדש לבין פרויקטים שכוללים החלפת צנרת. בכל מקרה, הזמן הממוצע שלוקח להחליף דוד ישן ולהתקין דוד חדש לא אמור להיות יותר מיום עסקים. ברוב המקרים לוקח פחות זמן להחליף דוד שמש בבית פרטי ויותר זמן בבניין מגורים שהגישה אליו מוגבלת.

התקלות הנפוצות שעלולות להתרחש בעקבות התקנה לא מקצועית או על רקע בלאי של דוד שמש הן נזילות מים, דוד שמש שלא מחמם או בעיה ברכיבים כמו מאיץ חום וטרמוסטט. ברוב המקרים הנזילה היא מהצנרת של דוד השמש או קולטי השמש, לכן אפשר לתקן חיבורים רופפים או פגמים בצינור וחורים שנוצרו עם השנים. אם הנזילה היא מהפלאנג', צריך כנראה להחליף אותו כי הוא החליד והתיישן. במקרים של נזילה ממכל הדוד, מה שבעלי מקצוע מכנים אוגר מים, צריך להחליף את כל הדוד. במקרים שבהם ההתקנה לא מקצועית, עלולות להופיע תקלות בתרמוסטט של דוד השמש או במאיץ החום שמותקן כדי לשפר את היעילות של דוד חשמל. 

קודם כל, חשוב לשאול את הטכנאי לגבי החברה שמייצרת את הדוד ולברר על האמינות שלה. לאחר מכן, יש לשאול מה תקופת האחריות שמקבלים על ההתקנה ועל הדוד ומה היא כוללת. בהמשך, אפשר לשאול את הטכנאי לגבי המלצות שיש לו לגבי מיקום קולטני השמש ושיפור הביצועים והיעילות שלהם ביחס למיקום השמש והתאורה הטבעית. שאלות כאלה מול הטכנאי לפני התקנה או תיקון של הדוד לא רק יחסכו בהוצאות מיותרות בעתיד, אלא גם יאפשרו לנו להפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל.

העמידות הממוצעת של דוד שמש איכותי יכולה להגיע ל-5-7 שנים. תקופת האחריות על הדוד יכולה להיות קצרה יותר ולהתחיל ב-3 שנים בלבד, אבל יש גם חברות שמציעות אחריות לתקופה של 10 שנים ומעלה. עם זאת, יש להפריד בין תקופת אחריות על ההתקנה לבין אחריות על הדוד. חוץ מאשר האחריות, ניתן לשפר את העמידות של דוד שמש באמצעות תחזוקה נכונה: לנקות את הקולטים לקראת הקיץ, לוודא שאין נזילות ולהתקין תרמוסטט שישלוט על טמפרטורת החימום המקסימאלית וימנע מדוד השמש להתפוצץ ולגרום נזקים חמורים.

מצאו אותנו ברשתות החברתיות –

מתקין מורשה של החברות הכי גדולות בארץ

דילוג לתוכן