החלפת תרמוסטט

נגן וידאו אודות אריק דודי שמש

תוכן עניינים

איש מקצוע להחלפת תרמוסטט בדוד – אריק דודי שמש

אי אפשר להתמהמה עם החלפת תרמוסטט בדוד ולחכות זמן רב מדי. כאשר תרמוסטט מתחיל לעשות בעיה כזאת או אחרת, ישנו צורך להחליף אותו באופן מידיי.

זוהי הסיבה שבגינה לא מעט אנשים רוצים לדעת מהן העלויות של החלפה שכזאת. הרי לכל אחד יש תקציב מסוים, ולכן העלות הכספית היא פרמטר שאי אפשר להתעלם ממנו.

אנו ננסה לעשות לכם סדר, ולהכין אתכם למצב שבו תוכלו להכין את עצמכם בצורה יעילה. ככל שתכינו אתכם בצורה מיטבית, כך תוכלו לדעת כי לא צפויות לכם הפתעות. בסוף הדוד שמש בבית שלכם הוא חשוב במיוחד, הוא זה שיאפשר לכם להתקלח בראש שקט.

לא בטוחים האם כדאי להחליף לדוד שמש חדש? קראו כאן – התקנת דוד שמש בצפון

החלפה של תרמוסטט
החלפה של תרמוסטט

מהן הסיבות המרכזיות של החלפת תרמוסטט?

לפני שנדבר על העלויות של ההחלפה, אנו כמובן רוצים להסביר באילו מקרים ישנה חובה לבצע תיקון דוד שמש בצפון ולהחליף תרמוסטט לדוד. 

לא בכל פעם התרמוסטט הוא הבעיה, אך בחלק לא קטן מהמקרים הוא יכול להיות מקור הבעיה.

 אז מתי תצטרכו לחשוד כי הבעיה מגיעה מכיוונו של התרמוסטט? הינה הסיבות הכי שכיחות שיכולות לקרות ממש בכל רגע:

  • הדוד הפסיק לחמם? זוהי אולי הסיטואציה הכי שכיחה שבה תוכלו להיתקל. אם הדוד פשוט לא מחמם את המים למרות שהוא דולק זמן רב, לא מן הנמנע כי הבעיה היא התרמוסטט. לכן יהיה עליכם לבחון את המצב בכל פעם שהדוד לא מחמם. לא משנה אם בחוץ יש מזג אוויר חם או קר.
 
  • הדלקתם את הדוד והוא קיצר את החשמל? גם זה סמפטום מוכר מאוד של תרמוסטט תקול. בכל פעם שמדליקים את הדוד, ישנו צורך לוודא כי לא התעוררו בעיות נוספות. במקרה כזה ישנה חובה לבחון את תקינות ה התרמוסטט לפני תקינות של חלקים אחרים.
 
  • הדוד מחמם אך לא מספיק? כאשר אתם מדליקים את הדוד שמש ישנו צורך לקבל מים חמים מאוד. בטח אם הדוד היה דולק זמן רב, ובו בזמן המים נשארו בטמפרטורה סבירה. במקרה כזה גם ישנו צורך כמו במקרה הראשון לבחון את תקינות התרמוסטט.

כמה יעלה להחליף תרמוסטט בדוד?

העלות הכספית היא אחד מהעניינים הכי חשובים שתצטרכו לבחון טרם החלפת התרמוסטט. 

העלות משתנה בין חברות שונות המתמחות בתחום הזה, ולכן מוטב כי תיקחו זאת בחשבון. לרוב העלות של ההחלפה תנוע בין 300-400 ₪. 

יהיה עליכם לנסות לקבל הצעת מחיר סדורה מראש, כך תוכלו להבין פחות או יותר כמה תצטרכו לשלם. אך מצד שני אסור לכם להתפשר על העלות הכספית כי היא חשובה לשקט שלכם. 

לא תרצו למצוא את עצמכם מחליפים תרמוסטט באופן קבוע.

החלפת תרמוסטט
איש מקצוע להחלפ תרמוסטט

אל תעשו בחירות על סמך העלויות

זה נכון כי העלות של החלפת תרמוסטט היא לא יקרה במיוחד, אך עדיין את הבחירה הסופית לא עושים על פיה. 

העלות היא עוד אחד מאותם עניינים שאתם צריכים לשקול על מנת לעשות בחירה נכונה. אך ברגע שהתרמוסטט לא מוחלף על ידי חברה מקצועית – אתם תחזרו ישירות לנקודת ההתחלה ובמקרים מסוימים תצטרכו לבצע התקנה של דוד שמש חדש, לא עלינו.

יהיה עליכם להמשיך לחפש אחר חברה המספקת שירותי החלפה מקצועיים. כי התרמוסטט שרכשתם היה לא איכותי וכזה שלא מתאים בדיוק לצרכים האמיתיים שלכם.

איש המקצוע שלכם להתקנת דודי שמש ואינסטלציה – אריק דודי שמש

אנחנו אריק דודי שמש מספקים אחריות מלאה ללקוחות שלנו על כל התקנה כך שתמיד יש לכם על מי לסמוך!  אנחנו למעשה מספקים את כל השירותים תחת קורת גג אחת וכאן אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שבסיום העבודה תוכלו להנות ממים חמים וממערכת אינסטלציה שפועלת כמו שצריך!

אנו מספקים שירותי דוד שמש ואינסטלציה באיזורים הבאים :

עוד שאלות נפוצות שלקוחות שואלים

דוד שמש כוללת את הדוד עצמו, קולט לדוד, מעמד מתאים וצנרות. לפני שמזמינים דוד שמש חדש, צריך לדעת שלא ניתן לבצע התקנה בגגות שאין בהם מקום, על גגות רעפים ישנים או בדירות שאין בהן גישה להתקנת הצנרת. עם זאת, כן צריך וכדאי להזמין מתקין שיבוא לביקורת ויבדוק אפשרות להתקנה. במידה ואי אפשר להתקין דוד שמש חדש, יכול להיות שהפתרון הרלוונטי יהיה להתקין דוד חשמל. לכן חשוב לפנות אל איש מקצוע שמתמחה גם בהתקנת דודי שמש וגם בהתקנת דודי חשמל. ביקור של טכנאי דודים לצורך קבלת הצעת מחיר לא אמור לעלות כסף. אם מזמינים טכנאי דודים לתקן את הדוד, אפשר גם להתייעץ איתו לגבי החלפה שלו בדוד חדש.

משך זמן העבודה תלוי בכמה פרמטרים. ראשית, יש להביא בחשבון את הנגישות אל הגג ואת המיקום של הדוד. שנית, הרבה תלוי בשאלה מה נפח מכל המים ועד כמה נוח להעלות אותו לגג. לאחר מכן, צריך להפריד בין פרויקטים שבהם מתקינים רק דוד חדש לבין פרויקטים שכוללים החלפת צנרת. בכל מקרה, הזמן הממוצע שלוקח להחליף דוד ישן ולהתקין דוד חדש לא אמור להיות יותר מיום עסקים. ברוב המקרים לוקח פחות זמן להחליף דוד שמש בבית פרטי ויותר זמן בבניין מגורים שהגישה אליו מוגבלת.

התקלות הנפוצות שעלולות להתרחש בעקבות התקנה לא מקצועית או על רקע בלאי של דוד שמש הן נזילות מים, דוד שמש שלא מחמם או בעיה ברכיבים כמו מאיץ חום וטרמוסטט. ברוב המקרים הנזילה היא מהצנרת של דוד השמש או קולטי השמש, לכן אפשר לתקן חיבורים רופפים או פגמים בצינור וחורים שנוצרו עם השנים. אם הנזילה היא מהפלאנג', צריך כנראה להחליף אותו כי הוא החליד והתיישן. במקרים של נזילה ממכל הדוד, מה שבעלי מקצוע מכנים אוגר מים, צריך להחליף את כל הדוד. במקרים שבהם ההתקנה לא מקצועית, עלולות להופיע תקלות בתרמוסטט של דוד השמש או במאיץ החום שמותקן כדי לשפר את היעילות של דוד חשמל. 

קודם כל, חשוב לשאול את הטכנאי לגבי החברה שמייצרת את הדוד ולברר על האמינות שלה. לאחר מכן, יש לשאול מה תקופת האחריות שמקבלים על ההתקנה ועל הדוד ומה היא כוללת. בהמשך, אפשר לשאול את הטכנאי לגבי המלצות שיש לו לגבי מיקום קולטני השמש ושיפור הביצועים והיעילות שלהם ביחס למיקום השמש והתאורה הטבעית. שאלות כאלה מול הטכנאי לפני התקנה או תיקון של הדוד לא רק יחסכו בהוצאות מיותרות בעתיד, אלא גם יאפשרו לנו להפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל.

העמידות הממוצעת של דוד שמש איכותי יכולה להגיע ל-5-7 שנים. תקופת האחריות על הדוד יכולה להיות קצרה יותר ולהתחיל ב-3 שנים בלבד, אבל יש גם חברות שמציעות אחריות לתקופה של 10 שנים ומעלה. עם זאת, יש להפריד בין תקופת אחריות על ההתקנה לבין אחריות על הדוד. חוץ מאשר האחריות, ניתן לשפר את העמידות של דוד שמש באמצעות תחזוקה נכונה: לנקות את הקולטים לקראת הקיץ, לוודא שאין נזילות ולהתקין תרמוסטט שישלוט על טמפרטורת החימום המקסימאלית וימנע מדוד השמש להתפוצץ ולגרום נזקים חמורים.

מצאו אותנו ברשתות החברתיות –

מתקין מורשה של החברות הכי גדולות בארץ

דילוג לתוכן