כל מה שצריך לדעת על דודי שמש

Play Video about אריק דודי שמש

תוכן עניינים

כל מה שחשוב לדעת על דוד שמש לפני רכישה / הזמנת טכנאי

אם אתם רוצים לדעת יותר על דודי שמש וכיצד הם עובדים, ואיזה דוד שמש מומלץ לרכוש, קראו את הפוסט הבא ותקבלו מושג ברור יותר על דודי שמש ומערכותיהם. 

לקבל מים חמים במהירות ואפילו מיידית, להשיג זאת בעלויות מינימאליות ואפילו בחינם – זה מה שדוד שמש יכול לעשות עבורכם. כל הדרוש, הוא לטפל בו היטב ובמידת הצורך, בחירת מוצרים חכמה. מה חשוב לדעת על כך? וכיצד מבטיחים תועלת מרבית מהדוד ומינימום הוצאות? 

הסבר קצר על דוד השמש

"בגדול", דוד שמש הוא דוד חשמלי פלוס קולטי שמש. בתוך הקולטים ישנה צנרת מים, אשר מתחממת בהתאם לעוצמת השמש ולזווית שלה ביחס לקולטים. המים החמים עוברים לדוד, כאשר במקביל עוברים מים פחות חמים מהדוד לקולטים. התוצאה, היא שכל עוד יש שמש, יש מים חמים בדוד לשימוש מיידי. 

רכישת דוד שמש - הערה חשובה

דודים הם מסוג המוצרים, אשר נמצאים בפיקוח נרחב. הדבר מתבטא בין השאר בתקנים שבהם דוד חייב לעמוד. לדוגמה: מיכל הדוד מחויב לעמוד בתקן ת"י 313 וקולטי השמש בתקן ת"י 579. מומלץ מאוד לרכוש רק דוד תקני. הדבר אמנם יוסיף מעט לעלות הרכישה, אך יצמצם סיכוני בטיחות והיקף תקלות.

היבטי עלות - מה לקחת בחשבון?

דודי שמש עולים אלפי ש"ח בודדים, כאשר נפח הדוד עצמו, מהווה גורם בולט במיוחד בעלותו. מעבר למערכות הבסיסיות, ניתן למצוא גם מתקדמות יותר או תוספים שונים, אשר יעלו את המחיר. למשל, תוספת של מסנן אבנית. אם מתקינים אצלכם דוד חדש, בעקבות תקלה או לראשונה, מה עדיף? דוד חשמלי או דוד שמש? על היבט העלויות, ניתן להסתכל משלושה כיוונים 

עלויות התקנה של דוד

חשוב לקחת בחשבון, שישנה השקעה ראשונית בהתקנה. השקעה זו גדולה יותר לגבי דוד שמש.

עלויות שימוש וצריכת חשמל

דוד שמש מאפשר לכם להשיג מים חמים בחינם! ברוב ימי השנה, כולל לא מעט מימי החורף, יש בארץ די שמש למטרה זו.

ייתכן שתידרש גם הפעלת הדוד החשמלי, אך המים כבר יהיו חמים יותר מהרגיל, מראש, תודות לקולטי השמש. ככל שיש יותר דיירים בדירה, כך עולה הצורך במים חמים, גדלה ההוצאה על חימום חשמלי שלהם וגדל החיסכון האפשרי באמצעות דוד שמש.

עלויות תחזוקה ותיקונים תקופתיים

דוד שמש מתבטא במערכת מורכבת יותר ולכן חשוף ליותר תקלות. הוא גם ממוקם על הגג, באופן שיותר חשוף לנזקים וגם לעתים (על גג רעפים) פחות נוח להגעה ולעבודה. התוצאה של כל אלה, הן עלויות תחזוקה ותיקונים גבוהות יותר, מהעלויות לגבי דוד חשמלי.

כיצד תנצלו את תועלת השימוש בדוד -

שימוש נכון ותחזוקה חכמה, הם המפתח למיצוי התועלות של דוד השמש. זה אומר בין השאר –

ניקוי הקולטים בתכיפות

פעולה פשוטה ומהירה יחסית, שלרוב תוכלו לעשות בעצמכם. מדובר על ניקוי חיצוני של זכוכית הקולטים אותה מבצעים תקופתית, בכדי להבטיח קליטה מרבית של אנרגיית השמש.

צמצום הפעלה של דוד חשמלי

את הדוד החשמלי, חשוב שלא להפעיל יותר מכפי שדרוש. אמצעים שמסייעים להשיג זאת, הם קודם כל מודעות לחשיבות הדבר וכן התקנת טיימר ו"מאיץ חום".

צמצום של אבנית וחומרים מצטברים

אבנית היא מקור מרכזי לתקלות במערכות אלה. יש דרכים שונות לצמצם זאת מראש, אשר טכנאי דודים יוכל להסביר לכם לגביהן. מדובר בעיקר על התקנת מסנני אבנית וניקוי תקופתי של הדוד.

השקעה באיכות מערכות חימום המים הביתית

משתלם להשקיע באיכות, לכל אורך הטיפול בדוד. ברכישה, כדאי שלא להתפשר על איכות הדוד שבוחרים. בהתקנה, תחזוקה ותיקון תקלות, לא להתפשר על איש מקצוע איכותי. גם אם הוא לא הזול ביותר. זו היא השקעה כספית, אשר תחזיר את עצמה לאורך זמן בדרכים שונות. 

איש המקצוע שלכם להתקנת דודי שמש ואינסטלציה – אריק דודי שמש

אנחנו אריק דודי שמש מספקים אחריות מלאה ללקוחות שלנו על כל התקנה כך שתמיד יש לכם על מי לסמוך!  אנחנו למעשה מספקים את כל השירותים תחת קורת גג אחת וכאן אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שבסיום העבודה תוכלו להנות ממים חמים וממערכת אינסטלציה שפועלת כמו שצריך!

אנו מספקים שירותי דוד שמש ואינסטלציה באיזורים הבאים :

מצאו אותנו ברשתות החברתיות –

מתקין מורשה של החברות הכי גדולות בארץ

דילוג לתוכן